Kiedy za oknem temperatura zaczyna spadać coraz szybciej, jest to najwyższy czas na uzupełnienie zimowej garderoby. Spośród dostępny jej elementów, niewątpliwie to czapka jest najbardziej problematyczna. Większość kobiet nie lubi ich nosić, ale największy problem pojawia się, kiedy musimy zdjąć czapkę z głowy i ocenić szkody, jakie wyrządziła fryzurze. Czapka powinna być elementem każdej zimowej stylizacji, ponieważ skutecznie chroni nasze głowy przed utratą ciepła, a nas przed chorobą. Dlatego powinnyśmy poszukać idealnego modelu i dać im szansę.

Oryginalne modele czapek na zimę

Być może nie jesteśmy świadome jak wiele modeli oferuje nam rynek, dlatego nie wybrałyśmy jeszcze odpowiedniego dla siebie. Jeśli lubimy klasykę, to czapki smerfetki będą prezentować się świetnie z każdym modelem kurtki, płaszcza i nie tylko. Smerfetki charakteryzują się wydłużonym tyłem, zwisającym z tyłu głowy. Są modne od wielu sezonów i dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Sprawdzą się równie dobrze zarówno zimą, jak i jesienią.

Wartym zainteresowanie modelem są czapki damskie z pomponem. Możemy wybrać wersję z jednym lub dwoma pomponami – ta wersja sprawdzi się lepiej u młodszych dziewczyn. Czapka z pomponem może posiadać wzór sweterka. W takim połączeniu prezentuje się szczególnie pięknie i dziewczęco, a patrząc na nie czujemy ciepło i komfort.

Czerpiąc inspirację z ulic Paryża, możemy zdecydować się na ocieplany beret. Z dodatkiem ciemnych okularów prezentuje się pięknie i szykownie. Poza kolorami możemy poszaleć tu z dodatkami, takimi jak perełki, kokardki lub kwiaty.

Czapka z nausznikami kojarzą się ze starą modą. Jednak moda lubi wracać, a takie czapki są coraz popularniejsze. Są wyjątkowo funkcjonalne. Przez zasłonięte uszy zapewniają wyjątkowo dużo ciepła i dobrze je chronią. Inaczej nazywana jest pilotką lub uszatką, przez futerko sprawdzi się wyjątkowo dobrze, nawet podczas największych mrozów. Pilotki sprawiają, że nikt nie przejdzie obok nas obojętnie.

Alternatywa dla klasycznych zimowych czapek

Coraz częściej na ulicach możemy spotkać kobiety, które zamiast czapki wybierają opaskę. Opaska to stylowy dodatek, który chroni przed wiatrem przede wszystkim uszy. Wyglądają podobnie do czapek turbanów oraz są uniwersalne pod względem rozmiaru. Wyglądają pięknie i oryginalnie w połączeniu z każdą kurtką. Wybierając grubą, ocieplaną opaskę, nie ma powodu do obaw o to, że nie spełni swojej roli tak dobrze jak zwykła czapka. Tej jednak nie powinniśmy się bać! Dobrze wybrana może świetnie urozmaicać każdą kreację!

Agnieszka Sennik

Agnieszka Sennik

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Bardzo lubię tematy powiązane ze stylem vintage, rustykalnym oraz retro. Interesuje mnie moda alternatywna oraz indywidualne projekty odzieży.

7 komentarzy

  1. Medicine akurat ma fajne czapki, szczególnie męskie. Szkoda, że muszę się posiłkować na dziale dla Pańów, wybierając czapkę dla siebie. Podobnie jest z plecakiem sportowym, jeden z takich fasonów podoba mi się w szczególności, i znowu to model męski 🙂

Skomentuj artykuł!

share on: