Wakacje na łonie natury z rodziną czy w hotelach?

wakacje na łonie natury czy w hotelach

Urlop czy też wakacje szkolne można spędzać na wiele różnych, ciekawych sposobów. W opinii wielu osób najprzyjemniejszy jest czas spędzony w gronie rodzinnym. Oznacza to, że dużą popularnością cieszy się turystyka rodzinna. Dzięki wspólnym wyjazdom można budować i utrzymywać więzi rodzinne, spędzić miło czas i po prostu odpocząć od codzienności. Na polskim i międzynarodowym rynku można znaleźć mnóstwo ofert hoteli i ośrodków wczasowych, które zostały przygotowane dla rodzin spędzających wspólnie swoje urlopy.

Ostatnio popularnością cieszą się również różnego rodzaju biwaki, które są organizowane z myślą o osobach lubiących spędzać aktywnie czas na łonie natury. Są one mniej komfortowe od wypoczynku w luksusowych hotelach, ale podczas nich można nabyć wiele cennych umiejętności z zakresu sztuki przetrwania, gotowania w terenie, rozpalania ognia, itp. Może to więc być ciekawe połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Zalety wypoczynku w hotelach

plecak damski skórzanyRodzinna turystyka to oczywiście głównie odpoczynek w hotelach czy też domkach na terenie ośrodków wczasowych. Zaletą takiej formy wypoczynku jest bardzo wysoki komfort. Nawet tańsze hotele i ośrodki oferują swoim gościom wygodne łóżka, pokoje z dostępem do telewizora, łazienki, toalety oraz wielu innych udogodnień. Innymi słowy w pokojach hotelowych oraz domkach można bardzo wygodnie odpocząć po całodziennych szaleństwach na plaży, spacerach górskich, zwiedzaniu miasta oraz innych zabawach.

Biwakowanie na polach namiotowych

Dużą popularnością cieszą się pola namiotowe. Co prawda warunki nie są tak luksusowe jak w hotelach i domkach, ale dobre pola namiotowe zapewniają sporo miejsca na rozbijanie nawet dużych namiotów. Warto jednak zadbać o dobrze wyposażony plecak, w którym spakowany jest śpiwór, ubrania oraz podstawowy sprzęt do gotowania na łonie natury. Z drugiej strony, z wielu udogodnień można korzystać w mieście (np. restauracje), a dodatkowo pola namiotowe zapewniają dostęp do prądu, wody, łazienek, itp. Dużą zaletą jest fakt, że wypoczynek w takich miejscach jest bardzo tani i wcale nie musi być niewygodny.

Biwakowanie w innych miejscach

Rodzinna turystyka obejmuje wypady do lasu oraz w inne miejsca poza ośrodkami wczasowymi. Warto pamiętać, aby plecak damski biwakowicza zawierał wiele różnych elementów wyposażenia, ponieważ podczas takich wypadów o wszystko należy zadbać samemu. Jest to świetne rozwiązanie dla rodzin poszukujących spokoju i wyzwania.

Co wybrać?

Oczywiście każde rozwiązanie posiada swoje wady i zalety. Jeśli komuś zależy na jak najlepszych warunkach, bez względu na cenę to oferta polskich i zagranicznych hoteli przypadnie takiej osobie do gustu. Jeśli ktoś natomiast woli odpocząć taniej i przy okazji przeżyć interesującą przygodę to biwakowanie na polach namiotowych lub w terenie jest pomysłem idealnym dla takich osób.

Na szczęście niezależnie od wybranej opcji, nie trzeba martwić się o odpowiednie wyposażenie. Sprzęt, taki jak plecak, odzież, wyposażenie do gotowania oraz wiele innych przydatnych rzeczy, można bez większych problemów kupić w wielu polskich sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

Agnieszka Sennik

Agnieszka Sennik

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Bardzo lubię tematy powiązane ze stylem vintage, rustykalnym oraz retro. Interesuje mnie moda alternatywna oraz indywidualne projekty odzieży.

4 komentarze

  1. Ja uwielbiam wyjazdy na łono natury – to wygoda, komfort i możliwość oderwania się od tego zgiełku miasta 🙂 dlatego też uwielbiam naturalne rzeczy, takie jak np. torby bawełniane. Jak ktoś chcę nabyć jakąś nową torbę to polecam sklepy z torbami bawełnianymi w Jaworznie, który ma naprawdę fajowy asortyment!

Skomentuj artykuł!

share on: