Jeśli podróżujesz, planujesz długie wakacje, lub po prostu musisz wyjechać służbowo, warto wyposażyć się w wygodną i odpowiednio pojemną torbę podróżną. Wybór odpowiedniej walizki na podróż to rzecz niezwykle istotna. To właśnie w torbie podróżnej znajdują się wszystkie niezbędne rzeczy. Jeśli nie są one odpowiednio chronione, może się okazać, że stracimy wiele wartościowych przedmiotów. Dlatego tak ważny jest wybór walizki, która zapewni ochronę wszystkim naszym rzeczom i zachowa nieskazitelny wygląd.

Jaka powinna być dobra walizka?

Dobra walizka powinna być trwała, pojemna i wygodna. Bez wątpienia niektóre torby podróżne są bardziej wytrzymałe od innych. Ochrona jaką zapewniają temu, co się w nich znajduje, zależy przede wszystkim od materiału, z jakiego dana torba podróżna została wykonana. Nie bez znaczenia jest także rodzaj bagażu, który planujemy ze sobą zabrać. Jeśli będzie to tylko i wyłącznie odzież oraz dodatki, które nie muszą być specjalnie chronione, możemy zdecydować się na torbę skórzaną miękką, która jest doskonałą opcją na wyjazdy weekendowe.

Jeśli chodzi o bardziej wytrzymałe torby podróżne, czyli tak zwane torby skórzane twarde to wykonane są one z różnych materiałów. Obecnie najpopularniejsze jest włókno szklane, poliwęglan, termoplastik i wzmocniony nylon. Przy zakupie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kółka walizki, które najszybciej ulegają zniszczeniu. Pamiętajmy, że dobra walizka powinna mieć kilkuletnią gwarancję.

Wnętrze walizki powinno być pakowne i dobrze zorganizowane. Komora główna powinna mieć paski do przytrzymywania ubrań i dodatkowe kieszonki, ułatwiające utrzymanie porządku. Dodatkowe mocowania z pewnością się przydadzą, gdyż możemy za ich pomocą przyczepić do torby dodatkowe akcesoria lub dodatkowe bagaże. Kieszonki na podręczne przedmioty, które chcemy mieć na wierzchu, również się przydadzą. Szczególnie jeśli jedziemy gdzieś daleko i obawiamy się kradzieży.Dlatego tak ważne jest, aby kupować torby podróżne, również niewielkie torby weekendowe, które posiadają dodatkowe zabezpieczenia przed kradzieżą. Zabezpieczeniem takim może być kłódka szyfrowa, która gwarantuje, że nikt oprócz nas nie będzie w stanie otworzyć naszej walizki.

Agnieszka Sennik

Agnieszka Sennik

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Bardzo lubię tematy powiązane ze stylem vintage, rustykalnym oraz retro. Interesuje mnie moda alternatywna oraz indywidualne projekty odzieży.

4 komentarze

  1. Mi podobają się właśnie takie jak powyżej torby skórzane, szczególnie męskie wersje toreb raportówek, czyli idealne do użytku na co dzień. Ujęły mnie swoją zgrabnością i ergonomicznością. Mam już trzy skórzane raportówki w swojej męskiej garderobie i z pewnością na nich nie poprzestanę!

Skomentuj artykuł!

share on: