Jak każda kobieta jestem zakręcona w temacie mody. Mogę o tym gadać godzinami. Ale tak dziś się zastanawiałam, czy w dobie masówek i sieciówek można jeszcze mówić o modzie? Oczywiście, kierunek w modzie kreują projektanci, oni wiedzą co jest modne. A co ja mogę jako zwykła klientka sieciówek? Jak uniknąć powtarzalności i „klonowania” stylu? Wróćmy do źródła czyli do klasyki. Ona nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze jest na czasie.

Od pewnego czasu moda zrobiła zwrot ku przeszłości. Znowu styl retro czy vintage są na topie. I wiecie, podoba mi się to, bo moda zawsze wróci do źródła, do tego co już się kiedyś sprawdziło i kobiety to pokochały. Pamiętacie z dzieciństwa krawcowe? Dziś zawód wymarły niemal. A kiedyś to było oczywiste, że szyje się sukienkę u krawcowej , garnitur u krawca, a torebkę czy plecak u kaletnika.. Teraz jak chcę kupić sukienkę to idę do sklepu a nie do krawcowej. Ale Kochani, to nareszcie się zmienia!

Zapomniana sztuka krawiectwa

Dobra krawcowa jest na wagę złota. Ale jeśli już taką znajdziesz, będziesz zawsze miała ubrania idealnie do siebie dopasowane. I to jest trendy i to jest cool. Tylko czy dzisiaj mamy czas żeby chodzić do przymiarki, dzisiejsze tempo życia jest jak sprint, nigdy na nic nie mam czasu. Naprawdę warto. I to co kiedyś było normą czyli szycie garnituru u krawca dziś jest absolutnym hitem modowym. Nikt nie będzie miał drugiego takiego samego garnituru czy sukienki. Możesz być oryginalny i niebanalny. Tak samo jest z dodatkami – apaszkami, poszetkami czy krawatami. Najbardziej stylowe i eleganckie są te szyte ręcznie, nad którymi ktoś musiał kilka godzin pracować. I nareszcie znów sztuka szycia zaczyna być doceniana. I nie mam na myśli koneserów stylu, ale młodych ludzi. Widzę po synu mojej przyjaciółki, on nie kupuje krawatu czy poszetki z masówki. On szuka małych manufaktur krawieckich, bo wie, że ten dodatek będzie niepowtarzalny. Sztuka szycia hand made jest teraz absolutnie na czasie, bo jeśli chcesz naprawdę wyróżnić się z tłumu, nie szukaj swego stylu w sieciówce.

Szewc potrzebny od zaraz

Czy ktoś jeszcze pamięta szewca? No, może wtedy gdy trzeba wymienić fleczki w szpilkach. A pamiętacie, że szewc to przede wszystkim robił buty? Dziś szybciej i taniej jest kupić je w sklepie. I mieć takie same jak tysiące innych. I wyrzucić je po 1 sezonie. Kochani, dobre buty od szewca mojemu dziadkowi wystarczyły na 20 lat. Dziś to niewyobrażalne, prawda? A jednak tak było. Bo szewc jak zrobił buty, to były naprawdę solidne. I jedyne, bo drugich takich samych nie zrobił. Ale gdzie szukać szewca? Ja znalazłam, i mam piękne szpilki takie jakie sobie wymarzyłam. I nikt takich nie ma.

Z modą jest ponoć jak z kobietą, bywa kapryśna. Ale czasem nie warto eksperymentować i co sezon kupować nowych ciuchów. Ja zainwestowałam w klasykę czyli w ciuchy, które zawsze będą modne, bo zmieniają się tylko ich dodatki. I zawsze mam przy sobie coś co mnie wyróżnia z tłumu, np. uszyty własnoręcznie szaliczek czy gawroszkę. I zawsze jestem modna. 

Agnieszka Sennik

Agnieszka Sennik

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Bardzo lubię tematy powiązane ze stylem vintage, rustykalnym oraz retro. Interesuje mnie moda alternatywna oraz indywidualne projekty odzieży.

4 komentarze

  1. Również kocham klasyczne dodatki, torebki, obuwie damskie. Ostatnio sporo piszę na tema temat na moim blogu modowym. Tym razem była to recenzja plecaków damskich a dokładnie post “plecak z ćwiekami – mamy go!, zapraszam Ciebie do przeczytania, bo naprawdę warto. Ciekawe przykłady plecaków, które przez dodanie takiego elementu jak ćwieki, nabierają innego wyglądu i charakteru.

  2. Trendy to jest teraz styl celebrytów a nie klasyka! Zespoły jak One Direction, Justin Biber, Kwiatkowski, czy Zayn Malik – to oni budują modny wizerunek wśród młodzieży.

  3. Super artykuł, jeżeli interesuje was moda plus size (sukienki w dużych rozmiarach) to zapraszamy na madamtris.pl

Skomentuj artykuł!

share on: