Przedszkole to czas świetnej zabawy i początek nauki małego człowieka. Warto w takiej sytuacji zakupić maluchowi wygodne kapcie do przedszkola, zapewniające mu komfort i jednocześnie ochronę przed urazami. Nie można kierować się wyłącznie kryterium wyglądu, choć design odpowiadający gustowi malucha z pewnością jest ważny: zachęci go bowiem do noszenia butów.

Jakie kapcie dla dzieci do przedszkola wybrać?

Pierwszą kwestią, jaka ma największe znaczenie, jest odpowiednio giętka podeszwa. Dziecięca stopa wciąż rozwija się i rośnie, dlatego należy zapewnić jej odpowiedni zakres ruchów. W tym celu, but powinien zginać się w okolicach 2/3 jego długości – dzięki temu maluch nie tylko czuje się komfortowo, ale również prawidłowo pracuje stópką.

Dodatkowo, kapcie do przedszkola dla dziecka powinny zapewniać mu optymalny komfort cieplny. W sali jest zazwyczaj dość ciepło, a maluchy są dość ruchliwe. Dobrym wyborem będą również kapcie, które zostały wykonane z materiałów o właściwościach przeciwgrzybicznych oraz antybakteryjnych. W ten sposób nawet noszone codziennie przez kilka godzin, kapcie dla dzieci nie spowodują żadnego stanu zapalnego.

Naprawdę dobre jakościowo, a przy tym przystępne cenowo kapcie do przedszkola dla dzieci można znaleźć wśród polskich producentów. Firmy takie jak RenBut czy Befado produkują wysokiej jakości kapcie, spełniające powyższe wymagania.

O czym jeszcze pamiętać?

Warto zwrócić uwagę na to, że przedszkole jest momentem, kiedy dziecko intensywnie uczy się samodzielności. W przypadku trzylatka ciężko mówić o umiejętności wiązania obuwia – dlatego też warto postawić na któryś z modeli zapinanych na rzepy. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie maluchowi perfekcyjnego komfortu podczas codziennych, przedszkolnych zabaw.

Kapcie do przedszkola dla dziewczynki i dla chłopca muszą być tak dobrane rozmiarowo, aby nie cisnęły stópki, ale również – by nie były zbyt duże. Dobrze jest pozostawić dziecku około 1cm “luzu” na wkładce – to ilość pozwalająca na zachowanie wygody i jednocześnie nie sprawiająca, że buty “chlapią”. To bardzo istotne, by obuwie nie tylko nie było zbyt małe, ale również za luźne: w tym drugim przypadku dziecko wyrabia w sobie niezdrowy i nieprawidłowy nawyk dociskania buta paluszkami. Ma to na celu przytrzymanie obuwia w miejscu, jednak może prowadzić do wielu nieprawidłowości w rozwoju nóżki.

Kwestią dalszą, ale również istotną, jest dopasowanie wzoru do upodobań dziecka. Z pewnością kapcie przedszkolne o wybranym przez malucha wyglądzie uprzyjemnią mu codzienne wizyty w przedszkolu.

 

Agnieszka Sennik

Agnieszka Sennik

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Bardzo lubię tematy powiązane ze stylem vintage, rustykalnym oraz retro. Interesuje mnie moda alternatywna oraz indywidualne projekty odzieży.

1 Komentarz

Skomentuj artykuł!

share on: