Mój facet dziś wziął się za wiosenne porządki w swojej szafie. Połowa rzeczy jest sprzed kilku sezonów, ale jest z nimi emocjonalnie związany, więc nie chce się z nimi rozstać. I zaczęło się spieranie na argumenty dlaczego wypłowiała polówka na pewno nie jest cool. A co jest w tym sezonie cool?

Panowie, wracamy do klasyki, w tym sezonie stylowy mężczyzna to elegancki i modny mężczyzna. I to właśnie próbuję wytłumaczyć mojemu naburmuszonemu facetowi. Jest mu przykro, że musi rozstać się z ukochanymi spranymi bojówkami i krótkimi spodenkami z wydartą dziurą. Muszę wybrać się z nim po zakupy. Tym razem do jego szafy.

Po pierwsze garnitur

Tak, drodzy Panowie, garnitury są trendy. Ale oczywiście w letnich, lekkich kolorach – białym, beżowym, gołębim czy błękitnym. Te kolory jak same dobrze wiemy, dodają lekkości i stylu. I znów na czasie są dwurzędowe marynarki, tak do niedawna nielubiane. Ale one właśnie stanowią kwintesencję elegancji. Sprawdźcie na wybiegach. Tym razem jednak dwurzędówce towarzyszą dopasowane spodnie, zwężające się ku dołowi. I do tego eleganckiego outfitu zakładamysandały albo japonki. Trochę szokujące połączenie, ale wygląda świetnie.

Jak ma być w tym sezonie elegancko, to oczywiście nie może zabraknąć również marynarki, bawełnianej lub lnianej. Obowiązkowo do brustaszy poszetka, która doda pazura. Latem wszystko jest dozwolone, zatem może to być biała lniana albo wręcz przeciwnie – wzorzysta. Wybór należy do właściciela. I Panowie, jeśli pracowaliście całą zimę na siłowni, to coś dla Was – w tym sezonie marynarki nosi się na gołe ciało. Każda kobieta będzie zachwycona, wierzcie mi. Jeśli jednak nie dysponujecie super klatą, załóżcie pod marynarkę t-shirt lub koszulę. Nie zapomnijcie rozpiąć więcej niż 2 guziki od góry.

Koszulowo

Jeśli elegancja to koniecznie koszula. Z długim rękawem. Tylko koszula z długim rękawem jest elegancka. Każdy facet, nawet wysportowany w koszuli z krótkim rękawem dla mnie wygląda jak dziadek, bo rękawy w takich koszulach to ucięty w połowie długi rękaw. Naprawdę nie wygląda to dobrze. Jedyną koszulą z krótkim rękawem, która była super była włoska koszula, z rękawem ściętym pod kątem i zwężającym się ku dołowi. Ja jestem przywiązana do klasyki, koszula musi być z długim rękawem. Bo ten zawsze można podwinąć do łokcia. I jeszcze jak jest sexy! I nie tylko biała koszula, dziś elegancki i modny mężczyzna z dumą nosi koszule w kwiaty, paski, kropeczki czy kratkę.

Szorty

Nie może też zabraknąć szortów. Ale Panowie, to naprawdę w tym sezonie krótkie szorty, znacznie przed kolano i z wąskimi nogawkami. Męskie nogi też mogą być piękne. Zostawcie w szafie spodnie z prostymi nogawkami, Panowie, pokażcie uda! I jeszcze jedno – szorty to nie tylko obcięte jeansy. To również kolorowe, jasne spodenki. Z pewnością każda kobieta zwróci uwagę na takiego mężczyznę.

Nasze zakupy co prawda sprowadziliśmy do lnianej gołębiej marynarki i błękitnych spodni. Ale to zestaw uniwersalny, każdy facet coś do niego dopasuje.

Agnieszka Sennik

Agnieszka Sennik

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Bardzo lubię tematy powiązane ze stylem vintage, rustykalnym oraz retro. Interesuje mnie moda alternatywna oraz indywidualne projekty odzieży.

7 komentarzy

  1. Hejka. Jestem tego samego zdania. Nasi polscy panowie niestety zaniedbują się w kategorii mody męskiej. Polecam przeczytać ten wpis o skórzanych teczkach, jest to poradnik nie tylko dla biznesmenów ale i mężczyzn lubiących eleganckie dodatki na co dzień.

  2. Panowie w Polsce niestety trochę są zbyt oporni, jeśli chodzi o modę. Modne spodnie, marynarki, czy torby męskie, to dalej tematy tabu u mojego mężczyzny. Mam nadzieję, że z czasem zmądrzeje i posłucha moich rad na temat doboru garderoby :P.

  3. Jestem również za tym aby Panowie, częściej zwracali uwagę na ubiór. Co innego dresy do pracy a co innego na co dzień. Zobaczcie ten blog dla mężczyzn, bardzo fajnie tam pokazują siak się ubrać i jak być prawdziwym facetem.

Skomentuj artykuł!

share on: