Primark wprowadza na rynek dżinsy ze złotym certyfikatem Cradle to Cradle Certified® – najbardziej zrównoważone dżinsy, jakie kiedykolwiek wyprodukowano

Niski wpływ produkcji na środowisko, ale w wielkim stylu – nowe dżinsy typu mom marki Primark, powstałe ze 100% bawełny organicznej uzyskały certyfikat Cradle to Cradle Certified® na poziomie Gold. Standard produktu certyfikowanego Cradle to Cradle® jest uznawaną na całym świecie miarą bezpiecznych, bardziej zrównoważonych produktów o mniejszym wpływie na ludzi i planetę.

Produkty z certyfikatem Cradle to Cradle Certified® dają klientom pewność, że to, co kupują, pochodzi z odpowiedzialnych źródeł. Nowy asortyment Primark daje tę pewność w połączeniu z bardzo niskimi cenami, które klienci znają i kochają.

Marka jest zachwycona, że może zaoferować swoje pierwsze dżinsy z certyfikatem Cradle to Cradle Certified®. Wykonane z materiałów pochodzących z bardziej zrównoważonych źródeł, mom jeans są nie tylko doskonałym elementem garderoby, ale i są w pełni przetwarzalne.

Nowy produkt jest tylko jednym z elementów szerokiej kolekcji marki – Primark Cares. Produkty z etykietą Primark Cares obejmują dżinsy wykonane z bawełny uprawianej przez rolników przeszkolonych w ramach Primark’s Sustainable Cotton Programme, a także artykuły wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu – w działach damskich, męskich, dziecięcych i domowych, takie jak stroje kąpielowe, odzież aktywna, obuwie, piżamy, bielizna, dżinsy i kołdry. Wszystko to jest częścią podróży Primark w kierunku stania się bardziej zrównoważoną firmą, przy jednoczesnym utrzymaniu niskich cen, tak aby każdy mógł pozwolić sobie na bardziej zrównoważone zakupy. Nowy asortyment dżinsów z certyfikatem Cradle to Cradle Certified® jest następstwem wprowadzenia na rynek kolekcji odzieży rekreacyjnej we współpracy z Recover, a w najbliższych miesiącach planowane są kolejne kolekcje kapsułowe.

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią programu Cradle to Cradle Certified® Products i wprowadzić na rynek najbardziej ekologicznie wykonane do tej pory dżinsy. Ta kolekcja jest małym, ale ważnym dodatkiem do naszego asortymentu Primark Cares i częścią ogólnej ambicji marki, by zapewnić klientom bardziej zrównoważoną modę bez rezygnacji z niesamowitych cen, z których jesteśmy znani. Czeka nas o wiele więcej, w miarę jak będziemy rozwijać nasze plany w nadchodzących miesiącach – mówi Dyrektor Primark Cares, Lynne Walker.

Aby uzyskać złoty certyfikat Cradle to Cradle Certified®, dżinsy zostały ocenione pod kątem wydajności środowiskowej i społecznej w pięciu krytycznych kategoriach zrównoważonego rozwoju:

  • Zdrowy materiał; zapewnienie, że produkty są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla planety. Dżinsy ze złotym certyfikatem Cradle to Cradle Certified® są produkowane ze 100% bawełny organicznej oraz przy użyciu środków chemicznych i barwników, które są bardziej zrównoważone.

  • Możliwość ponownego wykorzystania materiału; eliminacja odpadów poprzez projektowanie z myślą o możliwości recyklingu. Te dżinsy w pełni nadają się do przetworzenia.

  • Energia odnawialna i zarządzanie emisją dwutlenku węgla; ochrona życia na naszej planecie. Dżinsy ze złotym certyfikatem Cradle to Cradle Certified® są produkowane przy użyciu minimum 50% energii odnawialnej i przy zmniejszonej emisji dwutlenku węgla.

  • Zarządzanie gospodarką wodną; zapewnia zachowanie i ochronę zasobów wodnych. Dżinsy ze złotym certyfikatem Cradle to Cradle Certified® są produkowane przy użyciu metod, które chronią i zmniejszają zużycie wody.

  • Odpowiedzialność społeczna; polepszanie warunków życia ludzi. Dżinsy ze złotym certyfikatem Cradle to Cradle Certified® powstają w środowisku, w którym stosowane są bezpieczne i uczciwe praktyki pracy.

Nowe mom jeans z metką Primark Cares są dostępne w dwóch klasycznych kolorach: mid-blue i ecru, które zostały zabarwione barwnikiem pochodzącym z odpadów roślinnych.

Dżinsy mają płaski krój z wysoką talią i zwężanymi nogawkami, dzięki czemu można je nosić przez cały rok. Podarte detale nadają im luźny wygląd, który pasuje do każdej sylwetki i stylu.

Dżinsy są dostępne w rozmiarach od 32 do 48 w wybranych sklepach na całym świecie od 7 czerwca w atrakcyjnej cenie 95 zł za sztukę.

Więcej informacji: https://www.primark.com/en-ie/primark-cares

Informacje o Primark

Primark to międzynarodowa marka odzieżowa, która oferuje najnowszą modę, kosmetyki i wyposażenie domu o najlepszym stosunku jakości do ceny, zgodnie z hasłem: „niesamowita moda w niesamowitych cenach” („Amazing Fashion at Amazing Prices”). Firma założona w Dublinie w 1969 r. obecnie posiada ponad 390 sklepów i niemal 1,5 mln mkw. powierzchni handlowej w 13 krajach: Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Słowenii i Polsce. Primark zatrudnia ponad 65 000 osób, a w roku obrotowym 2019/20 otworzył 12 sklepów, tworząc ponad 2 800 miejsc pracy i otrzymując ponad 48 000 podań o zatrudnienie w tych sklepach.

Informacje o Primark Cares

Inicjatywa Primark Cares jest wyrazem naszej odpowiedzialności jako dużej firmy handlowej, wobec naszych klientów, pracowników, partnerów i dostawców. Przypomina o tym, że nieustannie wspieramy osoby tworzące nasze ubrania i inwestujemy w ochronę środowiska. Etykiety Primark Cares można znaleźć na wielu produktach w naszych sklepach. Więcej o prowadzonych przez nas działaniach można przeczytać w sekcjach „People” i „Planet” naszej strony internetowej primark.com/en/our-ethics.

Informacje o certyfikacie Cradle to Cradle®

Cradle to Cradle Certified® jest uznawanym na całym świecie miernikiem bezpieczniejszych i bardziej zrównoważonych produktów wytwarzanych na potrzeby gospodarki o zamkniętym obiegu przez Cradle to Cradle Products Innovation Institute.

Projektanci, producenci i marki na całym świecie polegają na standardzie produktu certyfikowanego Cradle to Cradle jako na transformacyjnej ścieżce projektowania i wytwarzania produktów mających pozytywny wpływ na ludzi i planetę. Od zapachów po wykładziny podłogowe, od t-shirtów i dżinsów po butelki na wodę i impregnaty okienne – tysiące produktów posiada certyfikat Cradle to Cradle. Co więcej, coraz większa liczba marek, organizacji i norm uznaje certyfikat Cradle to Cradle za preferowany standard produktu, umożliwiający podejmowanie odpowiedzialnych decyzji zakupowych.

Norma produktowa certyfikatu Cradle to Cradle, będąca obecnie w czwartej wersji, opiera się na zasadach projektowania Cradle to Cradle® ustanowionych przez Williama McDonougha i dra Michaela Braungarta. Wymagania normy są opracowywane w procesie angażowania zainteresowanych stron, z udziałem ekspertów technicznych, liderów rynku i opinii publicznej.

Aby otrzymać certyfikat, produkty są oceniane pod kątem wydajności środowiskowej i społecznej w pięciu kluczowych kategoriach zrównoważonego rozwoju: tzw. zdrowie materiałów, ponowne wykorzystanie materiałów, energia odnawialna i zarządzanie emisją dwutlenku węgla, gospodarka wodna i sprawiedliwość społeczna. Produktowi przypisywany jest poziom osiągnięć (brązowy, srebrny, złoty, platynowy) w każdej kategorii. Najniższe osiągnięcie produktu w danej kategorii stanowi jednocześnie jego ogólny poziom certyfikacji. Norma zachęca do ciągłego doskonalenia się poprzez przyznawanie certyfikatu na podstawie rosnących poziomów osiągnięć i wymaga odnawiania certyfikatu co dwa lata.

Więcej informacji: https://www.c2ccertified.org/

Agnieszka Sennik

Agnieszka Sennik

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Bardzo lubię tematy powiązane ze stylem vintage, rustykalnym oraz retro. Interesuje mnie moda alternatywna oraz indywidualne projekty odzieży.

1 Komentarz

Skomentuj artykuł!

share on: