Modne nadruki na koszulki – Jakie wybrać?

Modne nadruki na koszulki - Jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach każda osoba może samodzielnie wymyślić, co by chciała mieć na koszulce typu t shirt. Nie chodzi nawet o to, że w sklepach jest ich ogromny wybór, ale o to że można sobie samodzielnie przygotować dowolny projekt i nanieść go na koszulkę. Cały czas lepiej jest kupić coś profesjonalnie wykonanego w sklepie, ale taka możliwość jak najbardziej istnieje. Pozostaje tylko pytanie w jakim kierunku najlepiej pójść?

Myśli polityczne na koszulkach

Zawsze bardzo modne było wyrażanie swoich myśli politycznych poprzez strój. Czasami były to wręcz całe „mundury”, ponieważ każdy od razu wiedział, jakie poglądy ma osoba ubrana w spodnie-dzwony i różowe okulary. Podobnie było z innymi elementami męskiej garderoby, Chociaż oczywiście najczęściej budowanie przekazu jest znacznie delikatniejsze, nawet jeśli jest bardziej dosłowne. Na koszulkę mogą trafiać symbole polityczne, mogą pojawiać się tam twarze polityków czy symbole ich idei. Nie da się nie zauważyć, że bardzo często symbolika polityczna bardzo mocno rozjeżdża się z treścią przekazu źródłowego.

Rządzi popkultura

Każdy pewnie widział młodych ludzi w koszulkach z wizerunkiem Che Guevary na czerwonym tle. Zapytani o to, dlaczego mają takie koszulki, zazwyczaj opowiadają o pokoju, równości, braterstwie i podobnych wartościach. Pomimo tego, że sam rewolucjonista miał zupełnie inne poglądy, często niezwiązane z pokojem, równością i braterstwem. Czy należy z tego powodu potępiać osoby noszące takie koszulki? Zupełnie nie o to chodzi. Należy podkreślić, że koszulki to po prostu element dekoracji i jeśli naprawdę nie chce się nimi przekazać jakiś określonych, ściśle ustalonych treści, nie należy się specjalnie przejmować podtekstami i znaczeniami na nich zawartymi. Koszulki są elementem popkultury i jeśli wyglądają po prostu fajnie, to w zupełności wystarcza.

Co to są memy na koszulkach?

Mem na koszulkach to kolejna bardzo ciekawa kwestia. T shirt ma zawsze na celu w jakiś sposób wypromować osobę go noszącą. Dlaczego by nie zrobić tego za pomocą mema? Dla osób zagubionych w tej terminologii spieszymy z wytłumaczeniem, że mem to swoisty żart internetowy, a raczej paczka znaczeniowa, w której ukryty jest jakiś głębszy przekaz. Zazwyczaj jest on związany z jakimś popularnym w danym czasie żartem, drwiną czy ciekawym pomysłem. Może symbolizować młodzież, grupę ludzi, wartość lub po prostu coś, co wzbudzi uśmiech osoby mającej jakąś wiedze na ten temat. Są one szczególnie popularne wśród młodzieży. Ich mocą jest to, że czasami wystarczy kilka kresek, by odnieść się do motywu, o którym można by rozmawiać godzinami.

Koszulki sportowe zawsze na topie

Nie można zapominać także o tym, co stanowi w zasadzie podwaliny dzisiejszej popularności koszulek. Były to koszulki sportowe, dzięki którym najczęściej młodzi ludzie wyrażali swoje poparcie dla jakiegoś zawodnika lub drużyny sportowej. Jest to cały czas wielki biznes i najbardziej znane gwiazdy sportu sprzedają rocznie miliony koszulek oficjalnych i jeszcze więcej koszulek nawiązujących do nich.

Agnieszka Sennik

Agnieszka Sennik

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Bardzo lubię tematy powiązane ze stylem vintage, rustykalnym oraz retro. Interesuje mnie moda alternatywna oraz indywidualne projekty odzieży.

8 komentarzy

Skomentuj artykuł!

share on: