Wiele kobiet zmaga się z nadmiernym owłosieniem na twarzy, które może być przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. W związku z tym, że usuwanie włosków za pomocą wosku, maszynki lub pęsety jest mało efektywne, coraz więcej pań korzysta z zabiegów trwałej depilacji przy użyciu światła lasera.

Istota i skuteczność depilacji laserowej

Jednym z najlepszych narzędzi do usuwania owłosienia jest diodowy laser Vectus. Istota działania urządzenia sprowadza się do emisji światła, które jest następnie pochłaniane przez pigment znajdujący się w cebulkach włosów (zwany melaniną). W wyniku absorpcji światła wytwarza się ciepło, uszkadzające mieszki włosowe oraz komórki macierzyste, dzięki którym tworzą się nowe włosy. Depilacja laserowa pozwala na trwałe usunięcie wszystkich włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu. W związku z tym, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie, w celu całkowitego usunięcia owłosienia, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Zazwyczaj do usunięcia 95% włosów niezbędne jest wykonanie 3-4 zabiegów.

Przebieg zabiegu i jego bezpieczeństwo

Zastosowanie nowoczesnego sprzętu działającego w oparciu o opatentowane technologie sprawia, że depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i może być stosowana nawet w najbardziej wrażliwych obszarach naszego ciała, takich jak twarz. Światło lasera działa oczywiście powierzchniowo i nie powoduje uszkodzenia naskórka. Dodatkowo przed każdym zabiegiem przeprowadzane jest badanie fototypu skóry pacjenta, w celu doboru odpowiednich parametrów pracy urządzenia. Aby proces depilacji przebiegał skutecznie, zalecane jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Niezbędne jest także zgolenie włosów w miejscu, w którym zabieg będzie wykonywany. Należy ponadto zwracać uwagę na to, by skóra nie była przesuszona i podrażniona. W celu poprawy komfortu pacjenta możliwe jest zastosowanie w miejscach szczególnie wrażliwych specjalnych kremów znieczulających. Tuż po wykonaniu depilacji pacjenci mogą odczuwać niewielki dyskomfort w postaci zaczerwienia, pieczenia lub swędzenia skóry poddanej zabiegowy. Jednak dolegliwości te ustępują zwykle po upływie kilku godzin. W tym przypadku wskazane jest stosowanie preparatów łagodzących podrażnienia, a także kremów z wysokim filtrem SPF 50 zabezpieczających skórę przed słońcem.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Depilacja okolic twarzy za pomocą maszynki do golenia, pęsety lub wosku sprzyja wrastaniu włosów, a także powstawaniu podrażnień oraz zapalenia mieszków włosowych, które objawiają się mało estetycznymi czerwonymi przebarwieniami. Laser Vectus to moduł, który pomaga uzyskać idealnie gładką i wolną od podrażnień skórę. Urządzenie to najskuteczniej działa na ciemne włosy, ale dzięki możliwości regulacji długości fali i czasu naświetlania możliwe jest także efektywne usuwanie jaśniejszego owłosienia. Zabiegi depilacji laserowej są oczywiście w pełni bezpieczne. Nie mogą korzystać z nich jedynie kobiety ciężarne i karmiące, a także osoby, u których stwierdzono choroby skórne, takie jak łuszczyca czy bielactwo. Niewskazane jest także wykonywanie zabiegu w miejscu występowania tatuażu. Pacjent, który ma zaplanowany zabieg depilacji laserowej, powinien unikać wykonywania peelingów skóry, a także przyjmowania antybiotyków, aspiryny, leków przeciwbólowych oraz witamin z grupy A i B.

Depilacja laserowa to jeden z najskuteczniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych sposobów usuwania niechcianego owłosienia. Metoda ta sprawdza się w przypadku kobiet cierpiących na hirsutyzm, dla których nieustannie odrastające włosy na brodzie, policzkach czy nad górną wargą, są źródłem kompleksów i złego samopoczucia. Kilka sesji laserem Vectus pozwala bowiem trwale pozbyć się problemu i cieszyć się gładką skórą bez przebarwień.

źródło: Klinikakrajewski.pl

Agnieszka Sennik

Agnieszka Sennik

Z wykształcenia dziennikarka, z pasji blogerka modowa. Bardzo lubię tematy powiązane ze stylem vintage, rustykalnym oraz retro. Interesuje mnie moda alternatywna oraz indywidualne projekty odzieży.

5 komentarzy

Skomentuj artykuł!

share on: